Zorlu Enerji’den halka arz adımı

Zorlu Enerji, yenilenebilir enerji varlıklarını temsil eden Zorlu Yenilenebilir Enerji Anonim Şirketi’nin (ZORYEN) paylarının bir kısmının halka arzı için hazırlıklara başladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Zorlu Enerji, büyüme ve sürdürülebilirlik stratejisinin bir parçası olarak halka arzdan elde edilecek gelirle şirket sermayesini güçlendirmeyi, yatırım ve kapasite artışı projelerini hayata geçirerek iş kapasitesini büyütmeyi, AR-GE ve inovasyon faaliyetlerini genişletmeyi hedefliyor.

Şirket, enerji üretiminden satışına, elektrikli araç şarj istasyonları işletmeciliğinden güneş paneli satış ve dağıtımına kadar her alanda enerji çözümleri üretiyor.

Öte yandan Zorlu Enerji tarafından, 29 Eylül’de KAP’a yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Sermayesinin yüzde 100’üne sahip olduğumuz Zorlu Yenilenebilir Enerji Anonim Şirketi’nin paylarının bir kısmının, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu ve Sermaye Piyasası Kurulu Tebliğ ve kararları çerçevesinde halka arzına ilişkin çalışmaların başlatılmasına karar verilmiştir. Sermaye Piyasası Kurulu Özel Durumlar Tebliği’nin 6’ncı maddesi çerçevesinde, halka arza ilişkin çalışmalar belirli bir olgunluğa ulaşana kadar bilginin açıklanması şirketimizin 02 Ağustos 2023 tarih ve 2023/48 sayılı Yönetim Kurulu kararı ile ertelenmiştir.” (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x